Jak si kousek toskánské atmosféry „ukrást“ jen pro sebe a nepřijít tak o dovolenkovou náladu

on

|

views

and

comments

Slunce, širé výhledy, víno, olivové háje. Historie dýchá z každého koutu tak silně jako to slavné italské požitkářství. Ani vám se nikdy nechce vracet z dovolené zpátky? Už nemusíte. Zařiďte si domov s atmosférou Toskánska.

Autentičnost materiálů

Co se materiálů týče, vsaďte na originály a nechte je vyznít v celé své přirozenosti. Pocítíte tak energii čistého materiálu, která se překlopí i do vašich domovů. Neomítnuté cihly na stěnách? Ano, hodí se ke každému dekoru. Dřevo? Výborně, nechte ho však co nejvíce neopracované, možná pálené, ideálně však jen okefované a lehounce naolejované. Kámen? Jasné, kámen je základním pilířem italského designu. Ten však může být také broušený.

Jednoduše se řiďte dvěma pravidly. Nejvěrnější napodobenina je originál a zachovejte ve svých domech co nejvíce autentických prvků a materiálů. Konečně, inspiraci, co se materiálů týče, najdeme v Toskánsku na každém rohu.

Pro dokonalou atmosféru

Svítidla určují charakter interiéru. Nenechávejte si vybírání lamp jako poslední aktivitu při zařizování svých domovů. Kupujte nápadité kousky rustikálnějších tvarů a jako materiály preferujte kov či ratan. Do jedné místnosti kombinujte takové, které něco spojuje, může to být tvar, materiál či barva.

Křeslo jako pro princeznu

Nebojte se větších tvarů, ty prostě k italskému temperamentu patří. Ať už jako křeslo, nebo menší jídelní židle, použijete-li samet nebo manšestr, oblé tvary ještě více změkčíte a budou působit neuvěřitelně pohodlně. A o to vám doma přece jde. Pokud ostatní zařízení doladíte v subtilnějších liniích a velikostech, taková křesílka vyzní dobře nejen v domě, ale také v bytě. Pokud po nich pokulháte, směle do toho.

Vínotéka

Toskánsko bez vína? Není možné, jestli? Pokud jste za večery u vínku iu vás doma, určitě si pořiďte vlastní vínotéku. Pokud je však prostoru u vás pomálu a každý centimetr navíc se počítá, šupněte ji na zeď. Působí to lákavě, co řeknete?

S uměleckým nábojem

Za kolébku umění a designu je stále považována Itálie. Italové prostě vědí, jak se žije v krásně. Takže myslete na všelijaké busty či sochy inspirované starodávným uměním a kulturami, které jsou momentálně zcela v trendu, nebo na různé designové vázy či obrazy.

Share this
Tags

Must-read

Z příprav na Vánoce nemusíte šílet

Stačí, když si přípravy na vánoce předem naplánujete a zapojíte do nich celou rodinu. Nevěříte? Advent má být období rozjímání, zpomalení, čas na dřevěné betlémy,...

Na který nábytek doma často zapomínáme, přitom nabízí skvělou funkci, když jej máme?

Ať už se podíváme do kterékoli místnosti v domě, může nás u každé napadnout nějaké vybavení, které nemáme, a přitom by nám skvěle sloužilo. Respektive…...

Móda a styl

Každým rokem jsou vidět na módních přehlídkách nové modely oděvů a také originální barvy, které tradičně volí slavní módní návrháři. Letos je populární barva...
spot_img

Recent articles

More like this