Nechte spěch a podzimní nepohodu za dveřmi. Nastal čas zútulňování vašeho domova

on

|

views

and

comments

Sychravé podzimní počasí často vnímáme jako spouštěč pochmurných nálad či jako omezení aktivního vyžití, na které jsme si zvykli během dlouhých letních dnů. Deštivé večery však můžeme využít ke zpomalení, rozjímání a znovuobjevení vlastní kreativní stránky.

Různé studie dokazují, že ruční práce uklidňují mysl, či dokonce pomáhají při boji s úzkostí a depresí. Hmatatelné výsledky, které z těchto tvůrčích sezení vzejdou, však potěší i jiným způsobem. Vhodně zvoleným projektem si můžete svépomocně zútulnit byt, aniž byste sáhli po tuctových podzimních dekoracích z nákupních center.

Vroucí přivítání

Věnec je vděčný projekt. Jeho výroba nemusí být náročná, nezabere moc času a výsledek své snahy rozhodně nepřehlédnete. Stačí, když si koupíte slaměný nebo proutěný základ, ao zbytek materiálu se postará jedna delší procházka nejbližším lesem nebo nadbytečná úroda ze zahrady.

Při hledání proutí, šipek, kaštanů, trav, malých ozdobných dýní či mechovky si navíc pořádně pročistíte hlavu. Pokud byste přece jen raději upřednostnili neobvyklejší, minimalistické prvky, zůstaňte u proutí, které doplníte jemným sušeným květem, eukalyptovými lístky či trsy pampové trávy. A když vás dekorace na dveřích omrzí, věnec můžete jednoduše recyklovat a umístit jej na vhodné místo v interiéru.

Teplé objetí

Pokud si vaše hlava potřebuje odpočinout po vyčerpávajícím dni v práci, sáhněte po přízi, háčcích a jehlicích. Používání těchto nástrojů vůbec není složité a po několika večerech pokusů a omylů určitě zvládnete vytvořit teplou, pohodlnou deku, do které se budete chtít zachumlat už během výroby.

Vlastnoručně upletená či uháčkovaná deka má všestranné využití: vynikne jako přikrývka postele, praktický doplněk obývacího pokoje či zahradní lavice. Obáváte se, že váš příbytek bude působit jako obývací pokoj babičky? Jen klid. Ruční práce se těší popularitě a dostupné návody se přizpůsobují trendům a moderním vzorům.

Máte problém vyznat se ve složení příze? Pro teplé podzimní a zimní projekty je nejlepší stále populárnější merino vlna. Bohužel, má také nedostatky. Za dokonalou termoizolaci, hebkost a trvanlivost zaplatíte zvýšenými nároky na údržbu – jemným ručním praním a opatrným sušením. Začátečníkům doporučujeme sáhnout po přízi, která obsahuje směs přírodních a umělých vláken. Pokud použijete hrubou přízi, k výsledku se dopracujete o něco rychleji.

Share this
Tags

Must-read

Z příprav na Vánoce nemusíte šílet

Stačí, když si přípravy na vánoce předem naplánujete a zapojíte do nich celou rodinu. Nevěříte? Advent má být období rozjímání, zpomalení, čas na dřevěné betlémy,...

Na který nábytek doma často zapomínáme, přitom nabízí skvělou funkci, když jej máme?

Ať už se podíváme do kterékoli místnosti v domě, může nás u každé napadnout nějaké vybavení, které nemáme, a přitom by nám skvěle sloužilo. Respektive…...

Móda a styl

Každým rokem jsou vidět na módních přehlídkách nové modely oděvů a také originální barvy, které tradičně volí slavní módní návrháři. Letos je populární barva...
spot_img

Recent articles

More like this