Jakou dokumentaci budete potřebovat, pokud se chystáte stavět svépomocí

on

|

views

and

comments

Staré známé štěstí přeje připraveným platí v případě projektové dokumentace dvojnásob. Ať už jdete stavět podle individuálního nebo katalogového projektu, věnujte této úvodní fázi náležitou pozornost. Bude totiž na ní záviset úspěšnost celého projektu. Přinášíme sumář, který je potřebný nejen kvůli úřadům, ale vám neposlední řadě může ušetřit spoustu nervů, času i energie.

Vybrali jste se cestou katalogového projektu nebo máte návrh na míru? Katalogový dům má své plusy i minusy. Výhodou příznivější cena projektu ale také to, že až na některé výjimky bývají dobře detailně dořešeny. Minusem katalogových projektů je, že chybí přípojky, osazení na pozemek a proto není dořešena ani požární ochrana. Někdy dokonce chybí projektová dokumentace na profese.

Vše záleží na prodejci, proto se vždy před podpisem smlouvy zeptejte, co je v ceně katalogové projektové dokumentace. Vstupní cena za projekt sice může vypadat lákavě, ale všechny potřebné dodatky vám mohou tuto investici pořádně prodražit. S projektem navrženým na míru vám takové starosti odpadají. Návrh bydlení podle vašich představ bude časově náročnější a také o trochu dražší – odvíjí se od užitkové plochy, náročnosti návrhu interiéru i použitých materiálů.

  1. Architektonická studie

Je to jednoduchý nákres bez zbytečných detailů. Stavební úřad ji nevyžaduje, spíše se jedná o vaši představu dispozičního, provozního a materiálového řešení vašeho domu. Kromě architektonická studie řeší i celkový vzhled domu – osazení v terénu, orientace a podobně.

  1. Dokumentace pro územní a stavební povolení

Dokumentace pro vydání územního rozhodnutí řeší stavbu v širších vztazích. U jednoduchých staveb – jako jsou rodinné domy je často územní a stavební řízení sloučeno do jednoho řízení a proto v mnoha případech stačí dokumentace pro stavební povolení. Na stavební úřad se dodává ve dvou vyhotoveních. Dokumentace pro stavební povolení slouží pro vydání stavebního povolení, nikoli však pro samotnou realizaci. Na stavební úřad se dodává ve dvou vyhotoveních.

  1. Realizační dokumentace

Realizační dokumentace se vypracovává již k samotné realizaci stavby a je mnohem podrobnější. Vždy by měla vycházet z dokumentace pro stavební povolení a ne ji pozměňovat.

Share this
Tags

Must-read

Suchý vzduch v pokoji vám již tuto zimu nehrozí

S nástupem topné sezóny nastává období suchého vzduchu v místnostech. Na nízkou vlhkost vás upozorní suché a svědící oči, popraskané rty, elektrizující vlasy. Na první...

Vybíráte potahovou látku na sedačku? Zde je 6 kritérií správného výběru!

Výběr látky na sedačku se může zdát alchymií, my vás ale rychle zorientujeme v tom, čeho je důležité si všímat. Pokud právě čelíte otázce výběru...

Jak pěstovat fatshederu? Přežije i v exteriéru?

Jak pěstovat fatshederu? Přežije iv exteriéru? Zdroj: ShutterstockFatshedera je atraktivní rostlina, která bude pěknou a vděčnou ozdobou interiéru. Pěstovat ji však můžete také venku....
spot_img

Recent articles

More like this