První bydlení jim pomohla zařídit kamarádka. Dokázala chytře využít každý centimetr malého bytu

on

|

views

and

comments

První bydlení jim pomohla zařídit kamarádka. Dokázala šikovně využít každý centimetr malého bytuGalérie (10) Zdroj: Miro Pochyba
Startovací byt dvou mladých lidí v bratislavské novostavbě je místo, kde je prakticky využit každý centimetr, místo, kde se sice dělaly kompromisy s ohledem na rozpočet, ale designu to na kráse neubralo ani špetku. Ve finále je to místo, kde se žije perfektně.

Rozloha: 40 m2, 2 + kk

V současnosti, když je na trhu nepočítaně krásných možností, úplně chápu, že se člověk v tom celém trošičku ztratí. Tehdy je dobré dát si udělat návrh od profesionála, který zařizováním žije a zná výhody a nevýhody různých řešení.

Mladý pár Diana a Viktor si vybral novostavbu na konci Petržalky vzhledem k poloze, aby to měli blízko k rodičům, vzhledem k zabydlenosti a prověřenosti projektu as výhledem, že je to jejich startovací byt a ten by v budoucnu, pokud se plány vydaří, mohli pronajímat . Při realizaci interiéru oslovili svou kamarádku Martinu Bratovou, která je designérka tělem i duší, perfektně si sedli a vytvořili domov, kde najdete vše, co si mladí majitelé přáli.

detail obývacího pokoje s šedou otevřenou skříní, TV poličkou a pracovním koutkem vytvořeným z desky a taburetky
Pracovní koutek v obýváku nemusí zabrat mnoho místa. Často postačí jedna deska menších rozměrů a taburetka. Zdroj: Miro Pochyba
Ať už je to dokonale promyšlený funkční design s využitím každého koutu, dvě pracovní místa nebo kuchyně s výhledem. Celé se to událo v době korony, kdy jsme byli zavřeni v našich bytech. A jak taková online spolupráce prakticky vypadala? Nejprve majitelé poslali designérce Martině obrázky, které postupně nastiňovaly, co se jim líbí.

Designérka Martina, jak sama zmiňuje, hledala mezi obrázky společného jmenovatele, něco, co je spojuje is osobností zadavatelů a následně is charakterem samotného prostoru. A také vzhledem k tomu, že byt by chtěli majitelé později pronajímat, rozhodli se pro barevně nadčasovou realizaci s dostatkem odkládacího prostoru. Vznikl tak neutrálně laděný prostor, který si mladí majitelé neumějí vynachválit.

interiér kuchyně a obývacího pokoje v neutrálních barvách šedé a hnědé s akcentem v zelené sedačce
Sametová látka je výbornou volbou, kterou do interiéru vnesete šmrn a jiskru. Dodá místu nejen eleganci, ale také poněkud bohémský nádech.
Tip: Máte-li interiér v neutrálních odstínech, prostoru se nabízí akcent v syté barvě. V tomto bytě se tohoto úkolu ujala zelená sedačka.
Vysněný design

V kuchyni se vycházelo z požadavku majitelky, že by se ráda při vaření dívala ven z okna. Vznikl tak kuchyňský poloostrov, kde majitelka může vařit a přitom není zády k lidem na sedačce či oknu. Kuchyň je využita do každého centimetru, což se odráží na kuchyňských skříňkách vedených až ke stropu po všech stranách kuchyně. Tento poloostrov rozděluje kuchyň a napájí obývací část.

Share this
Tags

Must-read

Z příprav na Vánoce nemusíte šílet

Stačí, když si přípravy na vánoce předem naplánujete a zapojíte do nich celou rodinu. Nevěříte? Advent má být období rozjímání, zpomalení, čas na dřevěné betlémy,...

Na který nábytek doma často zapomínáme, přitom nabízí skvělou funkci, když jej máme?

Ať už se podíváme do kterékoli místnosti v domě, může nás u každé napadnout nějaké vybavení, které nemáme, a přitom by nám skvěle sloužilo. Respektive…...

Móda a styl

Každým rokem jsou vidět na módních přehlídkách nové modely oděvů a také originální barvy, které tradičně volí slavní módní návrháři. Letos je populární barva...
spot_img

Recent articles

More like this